scorecardresearch

Zonguldak'ta 3 hektarlık orman alanı yangında zarar gördü

7 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Gürkay GÜNDOĞAN- Hamza DEMİR/ZONGULDAK, (DHA)- ZONGULDAK'ta, iki ayrı orman yangınında toplam 3 hektarlık alan zarar gördü.

Beycuma Beldesi Karadere Köyü yakınındaki ormanlık alan ile Osmanlı Köyü yakınındaki ormanlık alanda öğle saatlerinde yangını çıktı. İki yangına da Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanında Zonguldak Belediyesi ile çevre ilçe ve belde belediyelerin itfaiye ekipleri müdahale etti. Örtü (bitki örtüsü) yangını şeklinde etkili olan iki yangın da ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Osmanlı Köyü'nde yerleşim alanlarının yanında başlayan yangın, evlere sıçramadan söndürüldü.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, 2 hektarlık alanda etkili olan Karadere Köyü'ndeki yangının, bir kişinin fındık tarlasında yaktığı ateşten çıktığını söyledi. Osmanlı Köyü'ndeki yangında 1 hektarlık alanın zarar gördüğünü belirten Beşel, iki yangının da bitki örtüsü şeklinde gerçekleştiğini, ağaçların yanmadığını kaydetti. Beşel, yangınların kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.